Dzisiaj świat skupia się na elektornice, Komputery, smartfony i inne gadżety. Komputer bądź laptop dla niektórych może być też źródłem zarobku, chociaż większa ilość z nas korzysta z komputera lub laptopa w celu rozrywkowym lub komunikacyjnym. Co dla ciebie byłoby idealne? Zastanawiasz się co kupić? Laptop czy Komputer? W tym artykule postaram Ci się  pomoc się zdecydować.

Komputer – dla kogo to jest najlepsze rozwiązanie?

Komputer posiada jeden znaczący minus w porównaniu do laptopa. Mianowicie komputer nie jest przenośny, nie możemy go wziąć pod pachę po czym ruszyć w podróż. Jeśli zaś skupiasz się na grach, bądź chcesz posiadać najlepsze osiągi swojego sprzętu, to komputer zdecydowanie przeważa nad laptopem, oczywiście są też laptopy stworzone do gier, lecz za taki przyjdzie nam bardzo dużo zapłacić.

Wiele osób zajmuję się składaniem komputerów, co oznacza, że z różnych części i podzespołów składają komputer z największymi możliwymi osiągami do danej ceny na jaką możemy sobie pozwolić, co niestety w przypadku laptopa nie jest aż tak łatwe.

Dal kogo laptop będzie przydatniejszy?

Laptop zdecydowanie lepiej odnajduje się w np. pracach w biurze, dlaczego? Odpowiedź jest prosta, zajmuje mniej miejsca. Jeśli potrzebujesz jakiegoś urządzenia tylko do płacenia rachunków lub oglądania netflixa, laptop będzie lepszą opcją od komputera. Laptop również może nam służyć do rozrywki takiej jak gra w gry, lecz nie będzie dawał tak samo pozytywnego efektu jak dobry komputer.

Podsumowując – laptop vs komputer

Jeśli zależy ci głównie  na graniu w gry lub innych czynnościach mocno obciążających sprzęt, wybierz komputer, ale jeśli zaś bardziej interesuje cię swobodne przeglądanie sieci i wykonywanie podstawowych czynności na urządzeniu, przy tym zachowując dużo miejsca, wybierz laptopa.